Samoczynne zliczanie obiektów

Liczenie jest tak prostym zadaniem, że szkoda do niego ludzi. Samoczynne liczenie to przykład niewielkiej zmiany technicznej, która otwiera wielkie możliwości.

Automatyczna identyfikacja

Ciąg znaków składający się na identyfikator osoby albo przedmiotu nie znaczy nic, dopóki nie zostanie skojarzony z innymi danymi.

Samoczynna lokalizacja obiektów

CO-GDZIE-ILE to trzy podstawowe dane, na których opiera się logistyka dystrybucji i logistyka produkcji. Wszystkie trzy mogą napływać do nas samoczynnie dzięki technologii RFID.

Automatyczne uwierzytelnianie

Dzięki nowoczesnej technologii łatwo można odróżnić autentyk od falsyfikatu.

Samoczynny zapis historii obiektów

Ugruntowane przekonanie, że monitoring musi być trudny i kosztowny jest już dzisiaj nieuzasadnione.

Standardy EPCglobal

Bardzo cenimy sobie znajomość dominujących standardów, bo one ułatwiają życie i zmniejszają znacznie koszty wdrożeń.
Oferujemy również -> Doskonalenie operacji w organizacjach

Ciąg znaków składający się na identyfikator osoby albo przedmiotu nie znaczy nic, dopóki nie zostanie skojarzony z innymi danymi.

Słysząc samo imię i nazwisko "Jan Kowalski" nie wiemy o kogo chodzi, dopóki nie zostanie nam przedstawiony albo przypomniany. Numer przesyłki nic nam nie mówi, dopóki nie zostanie skojarzony z nadawcą, numerem kontraktu czy z listą pakową. Przykłady można mnożyć.

W zastosowaniach biznesowych identyfikacja polega na tym samym - na skojarzeniu ciągu znaków zakodowanych w identyfikatorze z danymi, które już mamy. Dzięki technologii RFID proces identyfikacji przedmiotów i ludzi może przebiegać automatycznie. Etykieta RFID przymocowana do obiektu zawiera identyfikator, który jest odczytywany w momencie kiedy obiekt wkracza w pole czytnika (np. osoba z identyfikatorem przechodzi do innej strefy chronionej, paleta jest przewożona przez bramę wjazdową magazynu, przesyłka lub półprodukt przekracza kolejne punkty odczytu poruszając się taśmociągiem). Odczytany identyfikator jest wtedy przekazywany do systemu komputerowego, gdzie zostaje skojarzony z danymi o obiekcie. Poprzez skojarzenie identyfikatora z danymi z bazy danych automatyzujemy takie zadania jak: